Lapače snů

Vyrábíme ručně lapače snů všech velikostí. Krajky, bambulky, korálky a minerály různých barev. Středy lapačů jsou vyplněné krajkovou dečkou nebo bavlnkou.

Lapač snů podle legendy pochází od indiánského kmene Siouxu. Siouxové v něm dodnes vidí síť života – dobré sny zůstávají v síti života a ty zlé propadají dírou uprostřed. S tímto vynálezem se také pojí indiánská legenda, vlastně je jich trochu víc.

Lapače snů, pochází z dávných dob staré mladé Ameriky a z rukou jejích původních indiánských obyvatel. Neexistuje pouze teorie o snech, ale také o myšlenkách. Zřejmě i staří indiáni provozovali dnes známý daydreaming. Měl tedy také zachytávat myšlenky. Zde se uvádí pouze jedna možnost funkčnosti. Zlé myšlenky se zachytí a ty dobré projdou dírou uprostřed. To jsem se věnovala pouze legendě Siouxů.

Další známá legenda je, že starý kněz vystoupil na vysokou horu a měl vidění. V tom se mu zjevil Iktomi, učitel moudrosti v podobě pavouka. Ten vzal vrbovou obruč zdobenou peřím, koňskými vlasy, korálky a obětními dary a tkal síť. Mluvil o cyklu života, o dětství, dospívání a stáří. O dobrých a zlých silách, které ovlivňují náš život. Když dotkal, podal knězi upletenou síť, která byla dokonalým kruhem s dírou uprostřed. Měla pomoct jemu a jeho národu k dosažení vizí. Víra a dobré myšlenky zůstanou zachyceny v síti a špatné propadnou dírou.

Zobrazen 1. – 9. z 16 výsledků